Де знайти чорні пляжі на Балі

Чорні пляжі на Балі на південному узбережжі. Місця з вулканічними пляжами з мітками на мапі.
Чорний пляж на Балі

Зазвичай тур-оператори, рекламуючи Балі як райський острів для пляжного відпочинку, не загострюють увагу на тому, що тут є не тільки класичні пляжі з м'яким білим піском, але й більш екзотичніші, з чорним піском. Балі – острів вулканічного походження, а це означає, що чорні пляжі тут – це природні утворення.

Багато туристів їдуть з Балі, так і не прогулявшись босоніж по блискучому чорному піску. Частково це пов'язано з тим, що чорні пляжі сконцентровані переважно на північному узбережжі острова, де туризм розвинений значно слабше ніж на півдні тому туди рідко хто взагалі доїжджає.

На північне узбережжя ми теж не доїхали, але все одно нам вдалося відвідати декілька чорних пляжів на півдні, до яких можна досить швидко дістатися з Букиту, Кути, Санура або Убуда на моторолері чи авто.

ЧОРНИЙ ПЛЯЖ КУСАМБА (KUSAMBA) АБО МІМБА (MIMBA)

Так як ми жили в районі Санура, до цього пляжу їхати нам було найближче. На мапі він знаходиться відразу за скелею, поряд з ще одним не менш гарним секретним пляжем але з білосніжним піском - Bias Tugel Beach. В Google Maps цей чорний дикий пляж позначений як Mimba Black Beach, але оскільки він дуже довгий, то переростає в Kusamba Black Beach. Звідси й плутаниця в назвах але по суті, це та сама частина узбережжя.

Спочатку ми приїхали на пляж Bias Tugel Beach або, як називають його місцеві, White Sand Beach. Так як від чорного пляжу його відокремлює невелика скеля з вулканічної породи, щоб не оминати все по колу, ми думали перебратися на нього прямо через скелясті утворення каменів.

Пляж з білим піском White Sand Beach

Але задум не вдався, оскільки трохи далі на нас чекала непрохідна зона. Довелося повернутися у поселення і обігнувши скелю безлюдними стежками і трохи попетлявши незвіданою місцевістю, нарешті вийшли до пляжу Мімба. На Балі часом, не так просто знайти прохід до того чи іншого місця, але від того стає ще цікавішим, почуваєшся першовідкривачем. На проході до пляжу Кусамба, в чагарниках, як орієнтир, стоїть старий покинутий човен.

У сезон дощів пляж може бути брудним, тому що в цей час океан викидає на берег все те, що йому дала людина. Але навіть попри це, місце вражає атмосферністю, дикістю і самобутністю. Це був перший чорний пляж побачений нами вперше в житті, і я навіть рада, що такі місця не користуються особливою популярністю у туристів і можна сповна насолодитися цією унікальною природою. Коли ми прийшли на пляж, там не було жодної душі, тільки самотній пес та краби.

Чорний пляж Мімба на Балі

ПЛЯЖ І БУХТА БАЛІАН (BALIAN BEACH)

Пляж Balian Beach розташований в західній стороні на південному узбережжі острова. Цей пляж вразив мене своєю красою, первозданністю та дикістю. Доїхати до нього на байку з Убуда було не дуже просто. Дорога зайняла близько двох годин, але воно того варте. Подивитися на гугл-картах, де знаходиться пляж можна нижче

Чорний пляж Баліан Balian Beach

Через деяку віддаленість місце це набагато менш туристичне. Те що потрібно для єднання з природою, чи не так? Але, гадаю, незабаром ситуація зміниться, бо тут вже зʼявляються гарні готелі, вілли та школи серфінгу.

Відразу за мисом знаходиться невелика прихована чорна бухта. Дістатись туди можна, обігнувши мис зверху. 

Бухта Balian

До речі, ця бухта частково знаходиться на території мальовничого та досить бюджетного готелю у балійському стилі Gajah Mina Beach Resort. Атмосфера там дуже умиротворена і спокійна так як готель знаходиться осторонь найближчого селища та жвавої траси. Є тут і більш люксові варіанти для відпочинку як наприклад Balian Surf Villas. Короче кажучи, якщо шукаєте чогось нетипового, незвичного і навіть казкового ця місцина точно вас порадує.

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024