З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді

Як краще їхати в Польщу з України і назад. Перетин кордону з Польщею на потязі чи пішки, що краще?
Потяги Польщі

За час повномасштабної війни в Україні я встигла випробувати на собі майже усі способи перетину кордону між Польщею і Україною. Відразу скажу, що в статі детально мова піде про потяги і піші переходи. Автобусних перетинів кордону я уникала по зрозумілим причинам. Як на мене, це непередбачувані, найменш зручні і найбільш затратні по часу способи. Перетин кордону на власному автомобілі теж часто є проблематичним через черги, але я дам одну маленьку пораду, яка добре працювала в довоєнні роки і певно зараз теж може стати комусь у нагоді. Але про все по порядку.

Потяг з Польщі в Україну

Перший спосіб достатньо зручного і зрозумілого перетину кордону між Польщею і Україною - це потяги. Як відомо, є два популярних сполучення з Польшею — Перемишль і Варшава. Але на останній потяг наскільки я знаю дуже важко придбати квитки, тому мова піде саме про потяги з/в польське місто Пшемишль (Перемишль). Цим сполученням можна достатньо легко дістатися як до Львова так і до Києва, або навіть Дніпра без жодної пересадки. Потяги ходять кожен день. Квитки можна легко купити на офіційному сайті Укрзалізниці. Перевірити розклад руху і наявність квитків можна на новому офіційному сайті Укрзалізниці.

Потяг Київ Перемишль

Дістатися до Пшемишля можна масою різних польських потягів або автобусів практично з усіх куточків країни. Перевірити розклад руху потягів і придбати квитки можна на сайті koleo.pl. На жаль, сайт ще не підтримує українську мову.

Польська залізниця

Перетин польського кордону в цьому випадку відбувається безпосередньо перед посадкою у потяг прямо на вокзалі, де організований польський пункт паспортного контролю і де формується черга на посадку у потяг.

Перетин кордону ПеремишльЧерга на перетин кордону перед посадкою на потяг на залізничному вокзалі Пшемишля

Сенсу приходити сильно заздалегідь і ставати в цю чергу першим не бачу, бо потяг відправляється тоді, коли всі пасажири в черзі пройшли паспортний контроль.

Паспортний контроль з української сторони відбувається на станції Мостиська без виходу з поїзда. Паспортний контроль з обох сторін з очікуванням в черзі зазвичай займає приблизно по від 1 до 3 години в залежності від обставин.

Дорога назад відбувається за тією ж схемою.

На потягах з України до Перемишля краще обирати місця у перших вагонах. Так ви швидше вийдете з потяга і пройдете паспортний контроль. Людей там випускають повагонно. Люди з останніх вагонів будуть очікувати на вихід найдовше.

Потяг до ПеремишляЧерга при виході з потягу в Перемишлі

Плюси: 

  • Мінімальний час очікування на кордонах за винятком непередбачуванних затримок потягу.
  • Пряме сполучення без пересадок
  • Комфорт та сучасні потяги
  • Зрозумілість і доступність
  • Мінімальні ризики сильно запізнитись

Мінуси:

  • Часто не достатньо зручний час прибуття. Наприклад, потяг зі Львова на Пшемишль прибуває пізно вночі, що обмежує вибір подальшого транспорту. Для подальшої дороги кудись треба, або сідати в нічний автобус, або чекати в Пшемишлі на ранкові потяги.
  • Схожий мінус з доїздом до Львова. Потяг прибуває дуже пізно вночі і можуть виникнути проблеми як з таксі так і з очікуванням на інші потяги чи автобуси, якщо вони вам необхідні для подальшої дороги.
  • Ціна.

Піший перехід

Дорога з Польщі в Україну

На разі це, особисто для мене, найкращий і найзручніший спосіб перетину кордону Польщі з Україною. Мова піде про піший перехід Медика - Шегині, з якого легко і дешево діставатися Львова рейсовим автобусом, звідки вже можна поїхати в будь-якому необхідному напрямку в Україні.

Дістатися пішого переходу можна рейсовим автобусом з головноо залізничного вокзалу в Пшемишлі. Автобуси до Медики ходять часто і кожен день. Час в дорозі - 20 хвилин. Вартість - 6 злотих. Зупиняються прямо перед початком пішого переходу.

Автобус Пшемишль МедикаЗупинка автобуса біля пішого переходу Медика

Великі черги на переході з польської сторони явище рідкісне. На моєму досвіді влітку черга складалась аж з 3-х людей, тому обидва паспортні контролі разом зайняли у мене всього 20 хвилин.

Піший перехід МедикаПіший перехід Медика

Щоб дістатися до Львова, необхідно пішки пройти до автобусної станції Шегині і сісти на рейсовий автобус. Вартість — 165 грн. Час в дорозі — 1,5 години.

Важливо.Автобус доїжджає до автобусної станції АС Західна, яка знаходиться дещо в стороні від Львова на трасі, в 30 хвилинах їзди від міста. Звідти ходить міський транспорт до міста.

Ще один варіант приватні перевізники на лекових авто і мінівенах. Вони зустрінуть вас і запропонують свої послуги прямо на виході з кордонного переходу. Вони зазвичай набирають по декілька людей в машину, тому ціни можуть бути досить демократичні. Від 300 грн за людину.

Дорога до Львова займає приблизно 2 години.

В Шегині поки що немає жодного банкомату. Тому про готівку в гривнях треба подумати заздалегідь.

Їдемо з України в Польщу

Схема та сама, за винятком одного важливого нюансу - черги на польському паспортному контролю. Передбачити ці черги досить важко. Часами в черзі на пішому переході можна простояти по 5 годин. Про актуальну ситуацію на кордоні можна дізнаватись в цій групі на фейсбук. Я проходила кордон на Шегині — Медика два рази. Обидва рази довелося чекати в черзі приблизно 2 години.

Піший перехід ШегиніЧерга на 2 години на пішому переході Шегині

Щоб уникнути вірогідної 5-годинної черги можна виїхати до пішого переходу або рано вранці десь о 6-й, або вже пізно ввечері, десь о 8-й. Тоді можна мінімізувати затримки. Але в будь-якому разі завжди є ризики потрапити на непердбачувані затримки, повʼязані з найрізноманітнішими чинниками, від сезону і свят, до сбою в системі чи ускладнень повʼязаних з війною. Щодо мого досвіду, то один раз я проходила тут кордон вдень після обіду, а інший раз рано в ранці. Час очікування в моєму випадку був однаковий і склав 2 години.

Дістатися пішохідного пункту пропуску Шегині зі Львова можна як на таксі (приблизно 300-1000 грн. в залежності від кількості людей в машині) так і на рейсовому автобусі, який я вже згадувала (165 грн). Він відʼїжджає зі станції Західна АС. Автобуси ходять досить часто на протязі дня. Актуальний розклад руху можна подивитися тут.

Автобус Львів Шегині

По проходженню піших кордонів вам необхідно сісти на вже згадуванний автобус до Перемишля, звідки ви зможете легко поїхати до інших польських міст потягом чи автобусом. Квитки краще купувати заздалегідь, бо через Пшемишль завжди курсує багато людей у різних напрямках.

Плюси:

  • Найменший час в дорозі
  • Гнучкий час
  • Мінімальні черги (за виключеннями)
  • Найменша вартість

Мінуси:

  • Пересадки, якщо треба їхати далі Львова
  • Відсутність мінімального комфорту при очікуванні в черзі

Автомобілем через кордон

Як я згадувала на початку це не найшвидший і не найпростіший спосіб перетнути кордон з Польщею через великі черги і довгий час очікування на кордоні. Одна з причин — це те, що всі зазвичай обирають найбільш популярні пункти пропуску, такі як Краковець, або Гребенне. Я би рекомендувала їхати на найменш популярний пункт пропуску вздовж кордону, наприклад, Угринів. По-перше, обидва паспортних контроля там, український і польський, знаходяться під одним дахом, що вже трохи пришвидшує проходження. По-друге, зазвичай тут маленькі черги і найменший час очікування. Єдиний недолік — погані дороги на шляху до пункту пропуску. Але, як на мене, це все одно значно економить час та сили.

Автомобілем через кордон

Автобус

Пару слів таки скажу про автобус. Це спосіб, який я сподіваюсь мені ніколи не доведеться випробовувати на собі, бо по всім параметрам це найгірший спосіб для перетину кордону. Думаю, ви як і я не раз чули про 6-15 годин очікування на кордоні. Для мене це достатня причина, щоб взагалі не розглядати цей вид перетину контролю як людський. Тому уникайте по можливості і користуйтесь описаними вище способами на здоровʼя.

Сподіваюсь, стаття була зрозуміла і корисна. Якщо у вас лишились якісь питання задавайте їх в коментарях, буду рада відповісти. Легкої вам дороги!

Перетин кордону на автомобілі

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

ЧИТАТИ ЩЕ

Прокоментувати

Instagram
Популярне
  • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

    Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

    07 мая 2024
  • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

    Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

    11 мая 2024
  • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

    Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

    05 мая 2024