Як купити дешеві авіаквитки. Ділюся секретами, порадами і своїм способом пошуку квитків

Загальні правила і поради для пошуку найдешевших авіаквитків та секрети лоукостерів, які треба знати. Огляд сервісів, що допомагають будувати маршрут, шукати зручні рейси і економити на квитках.
Дешеві авіаквитки

Я дуже давно збиралась написати цю статтю і поділитися своїм власним способом пошуку найдешевших авіаквитків і загалом розказати про базові та неочевидні речі на цю тему. Впевнена, що в кожного подорожуючого з часом напрацьовуються свої методи, сервіси і лайфхаки, які мають схожості і відмінності. В своєму підході, я використовую досить просту але дієву схему, в якій користуюсь переважно всього двома інструментами для пошуку і купівлі авіаквитків, про які розкажу в цій статті. Але про все по порядку.

Місце авіаквитків в хронології планування мандрівки

Як правило, в будь якому плануванні подорожі, перш за все необхідно знайти і купити саме авіаквитки. Паралельно з цим процесом я зазвичай ще обдумую бажану, найшвидшу, найдешевшу і найпростішу логістику всього маршруту. Майже завжди ця логістика диктується і коригується саме наявністю квитків на необхідні дати і цінами на них. Спочатку звісно варти перевірити наявність саме квитків на прямі рейси. Якщо таких немає, або ціни кусаються, шукаю рейси з пересадкою, або підбираю підходящі міста для організації самостійної пересадки.

  • Рейс з самостійною пересадкою – це два чи більше, не повʼязаних між собою спільним сервісом окремих рейси, де треба самому забирати з першого рейсу свій багаж і знову здавати на наступному рейсі. Авіакомпанії не нестимуть відповідальності за запізнення на наступний рейс.
  • Рейси просто з пересадкою, це коли ви купуєте умовно два квитки в одному, тому авіакомпанії будуть сприймати ваш маршрут як цілісний і самі перереєструють ваш багаж на інший рейс та інструктуватимуть у випадку затримок чи відміни наступного рейсу.

Карта трекер перельотівМоя мапа перельотів

Найбільш вигідно для купівлі дешевих квитків – це мати можливість обирати гнучкі дати. Це в рази розширює ціновий діапазон і варіанти перельотів, бо ціни на один і той самий напрямок в різні дні і навіть місяці можуть суттєво відрізнятись.

Звісно, не у всіх є можливість планувати подорож з гнучкими датами. При фіксованих датах єдиними способами спіймати дешеві квитки є рейси з пересадками особливо самостійними і покупка квитків заздалегідь. Але з цим теж є свої нюанси.

За скільки часу краще купувати квитки на літак

Купівля квитків у лоукостів на популярні напрямки переважно на невелики відстані

За роки мандрівок я можу підтвердити, що найдешевші квитки авіакомпанії лоукостерів (такі як Ryanair чи Wizzair) зʼявляються за півтори місяці до поїздки. Це правило особливо добре проявляється на якихось популярних і не дуже далеких напрямках, куди літає багато різних лоукостів.

В цьому випадку я рекомендую моніторити квитки впродовж тижня, щоб побачити стрибки цін і зрозуміти яка ціна найнижча і тоді орієнтуватись саме на неї. Лоукостери часто змінюють ціни кожного дня без усякої на то причини. Вірніше причина є. Це робиться з метою заробити більше, щоб зіграти на емоції від раптового підвищення ціни і простимулювати людину поквапитись і швидше купити квиток. Типу людина побачить, що ціна росте, злякається, що буде ще дорожче і негайно купить квитки якими б дорогими вони не стали. Так от, рекомендую не вестись, а просто почекати. Звісно чекати можна, тільки якщо у вас є півтори місяці-місяць до поїздки. Приблизно за три тижні до подорожі розраховувати на більш дешеві квитки вже не прийдеться, бо починається зворотний відлік до вильоту, а в літаку стає все менше місць, що дозволяє авіакомпанії постійно підвищувати ціни.

На деяких рейсах є дні тиджня, на які квитки завжди будуть дорожчими за квитки на інші дні. Цю особливість легко можна побачити, подивившись календар цін на місяць. Така сама тенденція проявляється і в масштабах сезонів. В низький сезон (це зазвичай зима, чи пізня осінь та рання весна для більшості європейських напрямків) ціни на квитки завжди будуть дешевші.

Купівля квитків на рейси регулярних авіаліній чи просто більш дальніх або менш популярних напрямків

Правило півтора місяців іноді тут все ще може працювати, але я би рекомендувала купувати квитки за три і більше місяців, тобто сильно заздалегідь. Ціни на такі рейси зазвичай тільки ростуть з часом.

Сервіси, що допомагають шукати дешеві авіаквитків

При вибудові логістики маршруту і підбору рейсів я користуюсь двома сервісами.

Kiwi.com – мені дуже подобається цей досить популярний в Україні сервіс з пошуку рейсів і продажу квитків. Він зручний, зрозумілий, підтримує безліч мов (що цікаво, російської немає) і добре виконує свою функцію. Найкраще користуватись ним для пошуку рейсів з пересадками, хоча і на прямі рейси він також добре знаходить дешеві авіаквитки. Сервіс пропонує багато додаткових опцій, таких як бронювання ціни, яка вам підійшла, оформлення онлайн реєстрації, гарантування пересадок, та інше. Він може надсилати вам повідомлення про відслідковування цін та вигідні пропозиції по квиткам. При цьому сервіс не грішить неадекватними націнками, а навіть навпаки, може запропонувати знижки чи продає квитки за цінами авіаперевізника.

Skyscanner.com – це базовий, простий і зручний пошуковик квитків, який сам їх не продає, але шукає рейси та квитки як серед самих авіакомпаній так і серед різноманітних сервісів в тому числі часто пропонує згаданний вище kiwi.com. З його допомогою я зазвичай будую логістику маршрутів, продумую варіанти з самостійними пересадками. Якщо такого досвіду мало, то краще це робити через сервіс kiwi. Там для цього є трохи більше допоміжних інструментів. Якщо дати для подорожі гнучкі, то дуже зручно скористатись функцією відображення місяцного календаря цін.

Офіційні сайти. Попри ці два інструменти, я також майже завжди перевіряю квитки на офіційних сайтах авіаперевізників, яких мені пропонували попередні сервіси. Але, думаю, багато хто погодиться зі мною, що сайти авіакомпаній, переважно лоукостів, незручні, спеціально зроблені заплутанними, щоб ви витрачали більше грошей на усякі додаткові послуги. Часто навіть немає банальної можливості переключити валюту, яка привʼязувається до вашого поточного місцезнаходження і треба користуватися конвертером валют, щоб побачити скільки що коштує у зрозумій валюті. Якщо досвіду в самостійній купівлі авіаквитків немає, то може бути трішки складно розібратись в цьому перший час. Тому треба уважно дивитися, які послуги обираєш і шукати кнопку як пропустити непотрібне.

Не забувайте про застосунки авіакомпаній, які полегшують і пришвидшують посадку на літак. Друкувати вже давно нічого не потрібно на більшість рейсів.

Лайфхаки для економії при купівлі квитків

  • Деякі лоукости, такі як Ryanair пропонують пакет пріорітетної посадки з одним ручним багажем, дешевше ніж покупку власне одного цього багажу. Відтоді як ми це помітили, то завжди купуємо на одного з нас такий пріоріті пакет замість додаткового багажу (Часто ми літаємо саме з однією маленькою валізкою на двох). У Wizzair таке зустрічається рідше, тому там просто докупаємо багаж, але перед тим переконуємось що обрали найвигідніший варіант.

Пріорітетна посадки чи багаж ціни

  • Уникайте подвійної конвертації на курсах валют на сайтах лоукостів. На сторінці оплати карткою уважно подивіться чи немає там маленької галочки, де буде написано щось типу "наш гарантований динамічний курс конвертації". Не вірте перевізнику і відмовляйтесь від їх "вигідної" пропозиції.
  • Іноді на двох чи більше людей вигідніше взяти один великий багаж, ніж два маленьких. Так що краще перевірити ціни на той чи інший варіанти.

На що ще важливо звертати увагу

Пересадка в Лондоні

Через Лондон проходить маса на перший погляд зручних і дешевих авіашляхів, які пошуковики часто пропонують. Проте, важливо виключити їх з вибірки, тому що навіть для транзиту через Велику Британію потрібна віза.

Віддаленість аеропорту

Велика частина рейсів лоукостерів приітає у аеропорти, які знаходяться на великій відстані від міста. В принципі це не є великою проблемою в подорожах, але треба враховувати додатковий час і витрати на те, щоб дістатися міста. Тому завжди перевіряйте на мапі, де саме знаходиться аеропорт і який саме це аеропорт, щоб не переплутати.

Години пересадки

Якщо рейс з самостійною пересадкою, обовʼязково треба щоб було як мінімум 3 години запасу часу між рейсами, особливо, якщо треба забирати і перереєстровувати багаж на інший рейс. Якщо багаж з собою, можна залишати мінімум 2 години на пересадку. Але навіть так все одно треба враховувати, що бувають непередбачувані затримки вильотів, після яких є ризик просто не встигнути на пересадку. Категорично не рекомендую брати квитки на рейси з самостійною пересадкою менше 2 годин. Запізнення на рейс потім ніхто не компенсує. Лише у сервісу kiwi.com є опція гарантованої пересадки, коли при запізненні на наступний рейс, сервіс підшукає вам інший.

Онлайн реєстрація або чек-ін

Не забувайте зареєструватись (зачекінитись) на рейс перед вильотом. Це обовʼязкова процедура, яку можна і треба зробити онлайн і заздалегідь. Без цього лоукостери стягують додаткові (і не малі) кошти за чек-ін безпосередньо в аеропорту перед посадкою. Реєстрація на рейси зазвичай відкривається за день чи два до вильоту. В Rayanair чи Wizzair це зручно робити через додаток на мобільний телефон.

Якщо у вас є тільки ручна поклажа і ви зареєструвались на рейс онлайн, вам не потрібно йти на стійку і стояти в черзі. Посадкові талони мають бути доступні для вас в застосунку чи на пошті. Можна одразу йти на контроль і до необхідного гейту.

Деякі компанії все ще не мають опції онлайн-реєстрації, тому в таких випадках треба діяти за старим методом – йти на стійку реєстрації і стояти в черзі. Деякі аеропорти все ще не підтримують електронні посадкові талони, тому навіть якщо реєстрація вже проведена, потрібно все одно підходити на стійку, щоб роздрукувати посадковий талон. Але це на разі вже рідко де зустрічається.

Розміри багажу

На цьому пункті в голові відразу зʼявляються картинки, як люди з силою намагаються запхати свої валізки і рюкзаки до спеціальної вимірювальної рамки. Це доволі часта історія, хоча особисто я за десятки рейсів стала героєм такої ж ситуації всього лише один раз. Мені довелося пхати свій рюкзак, який мав відповідати вимогам найдешевшого квитку Ryanair, тобто 1 маленька сумочка. Мені чудом вдалося уникнути сплати 70 євро, бо мій не дуже маленький рюкзак, хоч і з чималою силою, але вліз таки в рамку.

Мораль історії така. Правильно оційнюйте розміри своєї ручної поклажі. Рюкзак на 20-25 літрів цілком підійде. Враховуйте що якщо у вас є ще якась маленька сумочка її попросять покласти в рюкзак.

Не купуйте такі маленькі, менше стандартної одинички (яка відповідає вимогам маленького багажу до 10 кг) але нестандартної форми валізки. Може це комусь і зручно, але як правило, для стійок вони не підходять.

Сподіваюсь, ця стаття була корисна і зрозуміла. Впевнена, що буду ще її доповнювати та оновлювати по мірі змін та появи нових лайфхаків. Бажаю зручних рейсів і дешевих квитків!

Шукаємо комфортні перельоти

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

ЧИТАТИ ЩЕ

Прокоментувати

Instagram
Популярне
  • З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді Потяги Польщі З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді

    За час повномасштабної війни в Україні я встигла випробувати на собі майже усі способи перетину кордону між Польщею і Україною. Відразу скажу, що в статі детально мова піде про потяги і піші переходи. Автобусних перетинів кордону я уникала по зрозумілим причинам. Як на мене, це непередбачувані, найменш зручні

    05 вересня 2024
  • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

    Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

    07 травня 2024
  • Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії Лісабон фунікулер Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії

    Лісабон – старовинне яскраве місто-калейдоскоп із унікальною, не схожою на інші міста самобутністю. Напевно, тому він дивує і закохує навіть найбувалих мандрівників, як втім, і сама Португалія. Важко уявити

    15 травня 2024