Як піднятися на пік Тейде, не маючи дозволу

Як потрапити на вершину вулкана Тейде без оформлення спеціального дозволу. Що робити, якщо не встигли оформити безкоштовний дозвіл на підйом на пік Тейде.
Квитки на Тейде

Тейде – величний вулкан Тенеріфе і найвища точка в Іспанії та Атлантичному океані. Охочих піднятися на вершину живого вулкана, побачити його кратер і весь острів з кожним роком стає все більше.

Але мало хто знає, що для того, щоб піднятися на вершину вулкана, на висоту 3718 м, потрібно заздалегідь оформити собі безкоштовний офіційний дозвіл на сайті адміністрації Національних Парків Іспанії. До того ж, заздалегідь – це, як правило, за кілька місяців. Чим раніше, тим краще, оскільки дозволи обмежені за кількістю.

Багато мандрівників, таких як ми, наприклад, пізно схаменувшись, впустили можливість оформити безкоштовний дозвіл, які і без того розбирають як пиріжки. Тому багато хто задовольняється оглядовим майданчиком на 200 метрів нижче вершини і пішими стежками навколо вулкана. Але, як з'ясувалося, є ще один спосіб потрапити до кратера, яким ми скористалися. Варіант цей платний, і вам вирішувати, варто воно того чи ні, бо зараз це доволі дороге рішення.

Стежка на Тейде

Спосіб досить банальний і загальнодоступний, але мало хто про нього знає. Це офіційні екскурсії вулканом, які можна легко купити онлайн. Важливо, щоб екскурсія була саме офіційною. І найголовніше, що вона включає в себе бажаний дозвіл на підйом на вершину Тейде. Що ще було вигідно для нас – це те, що вона включала і можливість самостійного прибуття до вулкана, а також квитки на канатну дорогу.

Поправка: наразі офіційних екскурсій на пік без трансферу вже немає.

Ще один плюс цього варіанта в тому, що оформити екскурсію можна приблизно за тиждень, а то й за кілька днів до дати сходження.

Ціна екскурсії на даний момент – від 135 євро. Купити цю екскурсію на пік Тейде можна на офіційному сайті.

Перш ніж бронювати та оплачувати, уважно ознайомтеся з усією інформацією. Майте на увазі, що через непередбачувані погодні умови, особливо в зимовий період, завжди є ймовірність того, що на Тейде піднятися ви не зможете. У цьому випадку вам або перенесуть екскурсію, або запропонують альтернативи, або повернуть гроші.

Під такий ризик потрапляють без винятку всі – і ті, хто оформляє дозвіл на підйом заздалегідь безкоштовно, і ті, хто придбає екскурсію. Єдина різниця в тому, що екскурсії вам можуть запропонувати перенести підйом на інший день. Те саме стосується окремо квитків на канатну дорогу. Ці квитки мають можливість безкоштовного перенесення.

Ще один спосіб

На просторах інтернету я помічала ще один варіант, як піднятися на вершину Тейде без дозволу, зарезервувавши місце ночівлі у гірському таборі Альтавіста. Це також можна зробити на офіційному сайті. За великого бажання та хорошої погоди можна підніматися пішки. Ну і хоч цей спосіб і більш трудомісткий і витратний за часом, у нього є дуже значний плюс - це зустріч світанку на вершині вулкана Тейде. У цей час, крім самого сходу Сонця, ви зможете спостерігати ще одну незвичайну картину - гігантську власну тінь Тейде.

Поправка: наразі табір Альтавіста зачинений, а на офіційному сайті більше немає екскурсій, що включають ночівлю в ньому.

Насамкінець зауважу, що намагатися проскочити на вершину Тейде зайцем краще не варто, адже штрафи за такі витівки по-європейськи високі, а ймовірність втекти від наглядачів вкрай мала.

Вулкан Тейде


Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024