Що подивитись в Нафпліоні – першій столиці Греції

Що подивитись у Нафпліоні за один день. Прогулянка стародавньою столицею Греції. Маршрут, пам'ятки та цікаві місця.
Нафпліон

Нафпліон, або Нафпліо - стародавнє грецьке містечко, що розташувалося на березі Егейського моря. Воно стало першою столицею незалежної Греції і вважається одним із наймальовничіших міст країни. Сюди приємно і легко втекти від афінської метушні.

На знайомство з Нафпліоном цілком вистачить одного дня, при цьому ви навіть встигнете повернутися, наприклад, назад до Афін або поїхати в якесь інше місто в рамках цього ж дня. Читайте про те, як дістатися до Нафпліону дешево і швидко на громадському автобусі.

У місті, звичайно, відразу хочеться залишитися на довше і, не поспішаючи тинятися затишними вулицями, вдихаючи морське повітря. Тим більше, що тут є безліч симпатичних готелів та апартаментів. Подивитись добірку готелів у Нафпліоні можна, наприклад, на booking.com, апартаменти на airbnb.com.

Фортеця Паламіді та вид з неї

Найпомітнішою і найгабаритнішою пам'яткою Нафпліона є стародавня фортеця, що височіє на горі. Це буквально перше, що ви побачите, приїхавши до міста.

Фортеця Паламіді Нафпліон

Фортеці вже понад триста років і за цей час нею володіли і венеціанці, і турки, і врешті решт греки. Перші, до речі, її й збудували тут колись. Названо її на честь сина засновника міста – Паламіда.

Я б радила почати знайомство з Нафпліоном саме з фортеці Паламіді, оскільки крім того, що потрібно буде подолати близько тисячі сходів (згідно з легендою 999 а в реальності, як завжди інакше – 857), потрібно ще встигнути відвідати її до обіду, оскільки години роботи фортеці обмежені.

Паламиди открыта с 8.00 до 14.45
Стоимость входа – 8 євро

Паламіді можна відвідати і абсолютно безкоштовно в такі дні:

 • 6 березня
 • 18 квітня
 • 18 травня
 • Останні вихідні вересня
 • 28 жовтня
 • Кожну першу неділю з 1 листопада по 31 березня

Ми увійти на територію фортеці, на жаль, не встигли, але на саму гору до входу до неї все одно забралися заради такого виду. До речі, на мисі видно ще одну старовинну споруду – фортеця Акронафплія, але збереглася вона гірше, хоча історія у неї не менш давня і багата ніж у сусідки.

фортеця Акронафплія Нафпліон

Стежка навколо мису в Нафпліоні

Навколо мису, який видно з фортеці Паламіді, йде мальовнича тиха прогулянкова стежка Арваніті. Після фортеці я радила б прогулятися на сам мис, а потім обігнути його цією стежкою, милуючись видами, що відкриваються. До того ж, ця дорога займе всього 20-30 хвилин і виведе вас прямо на набережну міста і до його старовинного форту.

Тропа навколо мису Нафпліон

До речі, якраз гуляючи мисом, ми побачили на дорогах цікаве природне явище – міграції похідних шовкопрядів. Я ніколи раніше не бачила нічого подібного. Сотні гусениць збиралися в довгі ланцюжки, іноді збиваючись у купки.

Похідні шовкопряди

Виявилося, це цілком природна поведінка цих гусениць. На жаль, на землі, крім живих, було дуже багато розчавлених гусениць. Так що не забувайте на прогулянках дивитися не тільки на всі боки, а й під ноги, там може виявитися хтось живий і цікавий.

Форт-фортеця Бурдзі та набережна Нафпліо

Форт Бурдзі Нафпліон

Дуже маленький, але дуже міцний форт, збудований венеціанцями на маленькому острові в затоці Арголікос. Цікаво, що в XIX столітті в цьому форті жили кати з фортеці Паламіді, де в той час була тюрма і де страчували вʼязнів. Жителі міста не бажали жити поряд із катами, тому форт став для них домом. За бажання, до форту можна покататися човном. Прямо на набережній пропонують таку морську прогулянку лише за 5 євро.

Набережна Нафпліон

Площа Синтагматос (Площа Конституції)

Ця площа – серце старого міста. Звідси зручно розпочати дослідження лабіринтів вулиць Нафпліону. Прямо на площі знаходиться ще кілька цікавих визначних пам'яток: Археологічний музей, стара мечеть Ага-Паша, що залишилася з часів турецької окупації та будівля першого парламенту Греції. Якщо

Головна площа Нафпліон

Вулиці Старого міста

У Нафпліоні приємно просто прогулюватися затишними вулицями, розглядаючи красиві фасади та двері, знаходячи маленькі старовинні церковки і заглядаючи у затишні кафе і натикаючись то тут, то там на котиків. А головне, можна не боятися загубитися, адже старе місто невелике.

Старовині двері ГреціяЦе не двері, це – витвір містецтва

Тут також є безліч маленьких магазинчиків і лавок, де можна купити, наприклад, грецькі сандалі з натуральної шкіри або красиву хендмейд кераміку.

Грецька кераміка ручної роботи

Пляж Arvanitia

Поруч із містом розташовується малесенький, але гарний пляж Арванітія (Arvanitia Beach). Отже, крім прогулянки Нафпліоном, можна ще поплавати в Егейському морі. Пляж знаходиться біля підніжжя гори з фортецею Паламіді, його добре видно з тропи навколо мису. Так як ми були в Нафпліоні у січні, то вирішили обійтися без купання. Взимку тут буває досить тепло, але вода залишається прохолодною.

пляж Арванітія в Нафпліо

Нафпліон, однозначно, місто варте уваги, і навіть один день, проведений там залишить масу приємних вражень, тим більше, що дістатися туди з Афін або інших прилеглих міст не складе особливих труднощів. Читайте про те, як доїхати до Нафпліону з Афін на громадському автобусі.

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
 • instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024