Вроцлавський зоопарк – місце, куди хочеться повертатися

Відгуки про зоопарк та афрікаріум Вроцлава. Огляд, опис, квитки та графік роботи.
Зоопарк Вроцлава

Я завжди насторожено ставлюся до різних установ, так чи інакше пов'язаних з тваринами і волію не відвідувати місця, де мене постійно переслідуватиме жалість до них. Але я думаю, що «правильні» зоопарки у сучасному світі потрібні та важливі. Під правильними я маю на увазі місця, де тварин тримають не заради фінансової вигоди та забави, а насамперед, заради збереження видів, заради того, щоб доносити людям неповторність і красу природного світу, який так легко зруйнувати. Зоопарк Вроцлава, на мою думку, відповідає цим критеріям. Тому я рекомендую його відвідати і самим переконатись у цьому.

Зоопарк Вроцлава

Вроцлавський зоологічний сад – найстаріший зоопарк у Польщі, що вміщує найбільшу кількість мешканців. На похід туди потрібно виділити як мінімум цілий день, бо з таким різноманіття є ризик просто не встигнути намилуватися на всіх і вся. Так як ми були обмежені в часі, мені доводилося буквально віддирати себе від чергового вольєру, тераріуму чи акваріуму, щоб встигнути подивитися інше до закриття.

Територія зоопарку величезна і поділена на тематичні зоологічні зони, багато з яких (переважно різні тераріуми) розташовуються в окремих приміщеннях або павільйонах. Всі тварини мають великі вольєри, що дозволяє їм активно пересуватися та бігати, з природною рослинністю та з безліччю місць для усамітнення. З цієї причини, а також через дощову погоду, багатьох з тварин ми так і не побачили, але особисто мене цей факт ніяк не засмутив, а навпаки порадував. Адже тварини знаходяться в максимально комфортних умовах, і ніхто не змушує їх бути на виду заради відвідувачів. Бурі ведмеді взагалі мали власний міні-ліс.

Вольєр для вовків в зоопарку Вроцлава

Вовчі угіддя

Гуляючи територією, пірнаючи з одного світу в інший, мимоволі починаєш відчувати себе в якомусь величезному зоологічному калейдоскопі. Тільки-но побував на Мадагаскарі, як раптом опинився серед екзотичних птахів або в павільйоні з підводними жителями, а за секунду спостерігаєш за індійським носорогом.

Носоріг Вроцлавський зоопарк

Зоопарк Вроцлава екзотичний птах

Це місце є членом Європейської та Всесвітньої асоціацій зоопарків. Крім того, що всі сучасні стандарти утримання тварин тут суворо дотримуються, членство також дає можливість брати активну участь у різних програмах зі збереження та розведення вимираючих видів. Окрім звичайної демонстрації тварин, зоопарк проводить пізнавально-освітню діяльність. Для цього використовуються спеціальні стенди, фільми та інтерактивні інсталяції. Також тут організовують майстер-класи та навчальні гуртки для дітей.

Африкаріум

Окремою будівлею на території збудований так званий Африкаріум, який вперше відкрив свої двері в 2014 році. По суті це океанаріум і трохи дендрарій в одному флаконі, де зібрані різні види тварин і рослин з усієї Африки. Мені здається, саме в ньому ми провели найбільше часу. До речі, виглядає будівля стильно та сучасно.

Африкаріум Вроцлава

Африкаріум має наземну та підводну частини. У його океанаріумі є типовий довгий тунель із жителями підводного світу. Тут скати, невеликі акули та сотні різноманітних риб пропливають прямо над головою. Атмосфера панує казкова, йти не хочеться.

Океанаріум Вроцлав

Океанаріум Вроцлав

А найцікавіше, що за такими тваринами, як пінгвіни або бегемоти, можна поспостерігати як на землі, так і під водою. Якщо ви ніколи не бачили важкого гіпопотама, що легко і плавно скаче по дну як пушинка, то не проґавте таку можливість. Дитяче захоплення забезпечене!

Афрікаріум Вроцлав гіпопотам

Гіпопотами в Африкаріумі Вроцлава

Від пінгвінів відійти було дуже важко, так само важко, як і зробити нерозмите фото цих спритних пернатих.

Пінгвіни в Африкаріумі Вроцлава

Ламантини, що релаксують під водою теж зворушливе видовище. До речі, особини, що живуть у зоопарку, – перші, що опинилися на території Польщі. В червні 2019 року тут народилося маленьке ламантеня (уже друге за останні роки), що є великим успіхом і важливим кроком до відновлення популяції виду.

Ламантин Африкаріум Вроцлав

Також тут, та й в інших частинах Африкаріуму обладнані цілі закриті павільйони зі своїм специфічним мікрокліматом. Чи варто говорити, наскільки там душно? Саме те, що треба для багатьох екзотичних видів тварин і рослин, що мешкають у джунглях Конго.

Алігатор Африкаріум ВроцлавАлігатор на відпочинку

Павільйон рептилій та метеликів

Окремо хочеться виділити павільйон, що займає кілька поверхів будівлі. На жаль, ми не встигли обійти його повністю, але в мене досі в пам'яті цей нескінченний калейдоскоп всіляких комах, ящірок, жаб та змій. Такої різноманітності я ще не бачила. Тут ми активно грали у гру під назвою «Спробуй знайди мешканця» та «Ні, ну тут точно нікого немає».

Зелена змія Афрікаріум Вроцлав

Жаба Африкаріум Вроцлав

Рідкісні види та розведення

Зоопарк Вроцлава може похвалитися наявністю рідкісних та вимираючих видів тварин таких як окапі, вогненна панда, манул, суматранський тигр, носоріг та ціла низка різних рептилій та земноводних.

Окапі Зоопарк ВроцлаваЧи то кінь, чи то зебра, чи то ослик - окапі

Суматранський тигр зоопарк ВроцлавСуматранський тигр спостерігає здалку

Зоосад бере активну участь у розведенні багатьох тварин задля збереження їх популяції. Так, наприклад, колись тут вперше в неволі з'явилося на світ потомство малайського тапіра. А в 2010 році на одного карликового гіпопотама побільшало. Розведення жирафів тут взагалі стало звичною справою.

Зовсім нещодавно в Африкаріумі з'явився цікавий мешканець, якого як тільки не називають - і стрибунчик, і рудий хоботковий собачка, і вогненна слонова землерийка. Цей довгий гнучкий ніс, яким вона буквально орудувала як кінцівкою, перевертаючи листя та камінці, просто підкорив мене.

Слонова землерийка зоопарк Вроцлав

Зона одомашнених тварин

Як можна, здогадатися в цій частині парку мешкають кози, вівці, кролики, коні та інші представники свійських тварин. Багатьох із них можна доторкнутися або погодувати. Особливою популярністю ця зона користується у дітей.

Годування тварин

У зоопарку можна подивитися на процес годування тварин. У кожного виду свій час годування. Повний розклад можна переглянути на офіційному сайті. Відвідувачам годувати тварин (крім одомашнених) заборонено.

Годування пингвінів в зоопарку Вроцлава

Інфраструктура

Подбавши про тварин, зоопарк не забув подбати і про людей. Тут є безліч місць для відпочинку, ресторани, кафе, дитячі майданчики та навіть канатний парк. Все це оформлено у найкращих європейських традиціях.

Зоопарк Вроцлав

В Африкаріумі функціонує ціла їдальня із відносно недорогою домашньою їжею.

Їдальня у зоопарку Вроцлава

Квитки, інтерактивна карта із зонами, павільйонами та закладами доступна на офіційному сайті

Карта Вроцлавського зоопарку

Квитки та графік роботи

Квитки до зоопарку можна купити заздалегідь онлайн або на вході в касі або термінала самообслуговування. Доступні такі види квитків:

Нормальний – 70 злотий

Нормальний + пожертвування до фонду зоопарку – 71 злотий

Пільговий – 40 злотих (для дітей віком від 3 до 7 років, для школярів, за наявності документа, що підтверджує навчання, для людей з обмеженими можливостями, для пенсіонерів)

Пільговий + пожертвування – 60 злотих

Студентський – 66 злотих

Студентський + пожертва – 61 злотий

Для мешканців Вроцлава є можливість придбати річну картку з безлімітним відвідуванням протягом року.

Години роботи

з понеділка по четвер:

  • Каси зоопарку – з 9:00 до 17:00
  • Павільйони - з 9:00 до 18:00
  • Африкаріум - 9:00 до 18:00

З п'ятниці по неділю + свята:

  • Каси зоопарку – з 9:00 до 18:00
  • Павільйони - з 9:00 до 19:00
  • Африкаріум - 9:00 до 19:00

Відгуки

Можливо, я просто дуже люблю тварин, або давно не бувала в зоопарках, але я високо оцінила Вроцлавський зоопарк, хоча, звичайно, йому ще є куди рости. Але розвивається він швидко, а головне – якісно. З'являються не лише нові тварини, а й нові програми щодо їх збереження та покращення їхнього життя, інфраструктурні рішення та освітні заходи. Після відвідування залишилося стійке бажання ще хоча б раз зайти в гості до братів наших менших, які мирно мешкають у Вроцлаві.

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
Популярне
  • З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді Потяги Польщі З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді

    За час повномасштабної війни в Україні я встигла випробувати на собі майже усі способи перетину кордону між Польщею і Україною. Відразу скажу, що в статі детально мова піде про потяги і піші переходи. Автобусних перетинів кордону я уникала по зрозумілим причинам. Як на мене, це непередбачувані, найменш зручні

    05 вересня 2024
  • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

    Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

    07 травня 2024
  • Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії Лісабон фунікулер Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії

    Лісабон – старовинне яскраве місто-калейдоскоп із унікальною, не схожою на інші міста самобутністю. Напевно, тому він дивує і закохує навіть найбувалих мандрівників, як втім, і сама Португалія. Важко уявити

    15 травня 2024