З Лісабону на Мис Рока своїм ходом

Як дешево доїхати з Лісабону на Мис Року на громадському транспорті
Мис Рока

Мис Рока – найзахідніша частина не лише Європи, а й усього Євразійського континенту. Один цей факт вже приваблює сюди безліч туристів та мандрівників. Крім того, на мисі дуже красиво – безкрайній океан, хвилі, що вирують, і високі скелі, одним словом, пейзаж на мільйон.

Лісабон знаходиться в 40 км від Миса Рока і є кілька різних способів дістатися туди. Розглядати варіанти на таксі та на власному автомобілі в статті я не буду, гадаю, з цим і так все ясно. Цей спосіб дуже простий і зрозумілий і настільки ж дорогий. Тому розглянемо варіанти того, як дістатися туди дешево і зручно на громадському транспорті.

Є два основні шляхи на мис: через місто Кашкайш та через Сінтру. Якщо виділяти весь день тільки на Мис Рока, то принципової різниці між цими двома маршрутами не буде, оскільки по часовим та фінансовими витратами вони практично однакові.

Маршрут через Кашкайш

Для своєї поїздки ми вибрали саме цей варіант, тому що за один день нам хотілося відвідати і мис і Сінтру з палацом Пена. Також фактором вибору для нас послужило те, що в першій половині дня сонце висвітлює океан з боку континенту, тобто можна не мружачися милуватися краєвидами і робити чудові яскраві фотографії. Тому після ранкового відвідування мису, більший шматок дня можна витратити на Сінтру, для якої часто радять взагалі виділяти окремий день, адже кількість цікавих місць там зашкалює. Ну і приємний бонус ще в тому, що цей маршрут трішечки дешевший. Дорога з Лісабона до мису займає приблизно 1,5 години.

Маршрут через Сінтру

Цей маршрут більше підійде для тих, хто хоче зустріти захід сонця на мисі Рока. Сонце сідає тут прямо в океан. Недолік цього маршруту в тому, що потрібно стежити за часом, гуляючи Сінтрою і розставляти пріоритети, адже встигнути подивитися все і тут і там буде практично неможливо за один день. Також треба врахувати ще півгодини дороги до мису, а також враховувати втому, яка неодмінно накопичиться за день прогулки по містечку. Проїзд на автобус із Сінтри на мис Року коштує 4,30 євро, що майже на 1 євро дорожче, ніж автобус із Кашкайша.

Ну і ще один мінус цього варіанту в тому, що погода на мисі Рока часто буває не підходящою для зустрічі заходу сонця, особливо в холодну пору року. Тому є ризик побачити лише туман та хмари.

Як дістатися

Щоб дістатися Кашкайшу, потрібно приїхати або прогулятися пішки до залізничного вокзалу Cais dу Sodre в Лісабоні (станція метро називається також Cais de Sodre). Електрички в цьому напрямі ходять часто, приблизно кожні 20 хвилин.

Потяг з Лісабону до Кашкайша

Вартість квитка на електричку залежить від типу квитка. У будь-якому випадку всі ці типи купуються за наявності стандартної проїзної картки Viva Viagem. Навіть якщо її немає при собі, при купівлі квитка її без проблем видають за 0,50 євро, адже без неї, в принципі, неможливо їздити на метро та поїздах.

Звичайний разовий квиток – 2,25 євро

Квиток за системою Zapping – 1,90 євро

Увага, вказані ціни можуть трохи відрізнятись від актуальних на поточний рік

Проїзний Train & Bus – 15 євро (проїзд електричками та автобусами туди-назад за маршрутами Лісабон – Кайшкайш – Мис Рока – Сінтра – Лісабон або навпаки. Діє 24 години. Не включає вартість автобусів по самій Сінтрі)

Квитки можна придбати як у касі, так і спеціальних терміналах. Купуючи квитки в терміналі, потрібно вибирати транспортну зону номер 4.

Ми поповнювали свої карти в касі звичайними разовими поїздками, вважаючи, що в нашому випадку так найдешевше. Разом на весь маршрут із поверненням до Лісабона у нас пішло 23,70 євро на двох.

Порада. Можна відразу поповнити картку квитками на зворотну дорогу на електричку. При цьому не має значення, з якого міста повертатися до Лісабона – із Сінтри чи з Кашкайшу. Різниця буде лише в станції прибуття.

Доїхавши до Кашкайша, потрібно вийти із залізничної станції та сісти на автобус 403 перевізника Scotturb. Автобусна станція Scotturb Bus Terminal знаходиться прямо поряд із вокзалом. Цей автобус відправляється в Сінтру, роблячи зупинки на шляху, в тому числі і на Мисі Року. Тому саме на ньому можна потім поїхати далі, або повернутися в Кашкайш.

Час у дорозі: близько 30 хвилин

Вартість квитка до мису Року – 3,25 євро.

Автобусна станція Кашкайш

Квитки потрібно купувати під час посадки у водія (можна оплатити банківською карткою). Автобуси ходять кожні півгодини. У вихідні та святкові дні, а також у зимовий та літній час розклад трохи відрізняється. Перевірити актуальний розклад можна на офіційному сайті перевізника.

Буває, що в автобусах наполегливо пропонують купити проїзний за 15 євро, що діє 24 години і дозволяє їздити на всіх автобусах, що курсують між Кашкайшем, Мисом Рока, Сінтрою та її визначними пам'ятками. З наших міркувань, цей пакет вигідний лише для дуже активного режиму вивчення всіх місцевих пам'яток. Окупити такий проїзний всього за день і встигнути насолодитися місцями – завдання нелегке. Тому краще подумати двічі перед тим, як брати такий пакет. Нам довелося дуже довго відмовлятися від пропозицій водія і просити, щоб нам продали звичайнісінький квиток з Кашкайша до Мису Року. Це був єдиний раз, коли в Португалії ми відчули себе в якійсь іншій країні, де туристам звикли нав'язувати свої "дуже вигідні" умови.

В цілому, самостійно дістатися краю Європи зовсім не важко, тому гріх не відмітитись в такому місці. Головне, виїхати раніше і обов'язково прихопити теплі речі – на мисі навіть влітку буває дуже холодно, а сильний пронизливий вітер навіть у найкращу погоду там вирує завжди.

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024