Найкрасивіша книгарня в світі – Livraria Lello. Роздивитись красу крізь натовп

Найкрасивіша книгарня в світі або книжкова крамниця з духом Гаррі Поттера. Квитки, огляд, міфи і наши відгуки.
Найкрасивіша книгарня світу Livraria Lello

Livraria Lello & Irmão – лідер численних рейтингів найкрасивіших книгарень світу та найстаріша книгарня у Португалії. Останніми роками це місце як магніт притягує туристів, які щодня невтомно вишиковуються біля входу у довгі черги. Як не дивно, так було не завжди. Справжню популярність крамниці принесли переважно численні міфи і легенди, пов'язані з хлопчиком-чарівником Гаррі Поттером. Їх у статті також розберемо.

Віртуальна екскурсія по магазину та трохи історії

Livraria Lello працює з 1906 року. Його інтер'єр спочатку замислювався таким, щоб справді вражати відвідувачів; щоб коли заходиш всередину, створювалося відчуття, що це зовсім не крамниця книг, а справжній храм науки та мистецтва, які оселилися за скромним фасадом. Дві постаті над входом до будівлі відображають саме цей симбіоз.

Фасад книгарні Livraria Lello

У центрі зали розташувалися червоні дерев'яні сходи, неймовірної форми та краси. Відразу скажу, що сфотографувати їх без людей буде просто неможливо ні вранці, ні ввечері, ні навіть у дощову погоду. Все що залишається – знаходити ракурси та розглядати деталі.

Сходи в книгарні Livraria Lello Порту

Піднявшись сходами, можна побачити не менш гарний вітраж, через який у приміщення просочується тепле світло. У центрі вітража зображено монограму з написом «Decus in Labore», що означає «Гідність у праці».

Вітраж з монограмою в книгарні Livraria Lello

Інтер'єр найкрасивішої книгарні Livraria Lello

Видно, що деталям інтер'єру цієї старовинної книжкової крамниці приділили багато часу. Нині такого вже не роблять.

Полиці і інтер'єр в книгарні Livraria Lello

На верхніх полицях у глибині магазину зберігаються старі книги. Ось вони ідеально вписуються в антураж.

Найкрасивіша книгарня в світі Livraria Lello

Наприкінці минулого століття Lello переживав не найкращі часи. Фінансів від продажу книг не вистачало, справи йшли погано, будівля вимагала реставрації. Але незабаром, коли магазин став широко відомий багато в чому завдяки Поттеріані, до нього з кожним роком прибувало все більше людей. Щоправда, на фінансовому становищі це не позначилося, оскільки туристи приходили просто подивитись, а не купувати книги. Тому було ухвалено рішення зробити платний вхід. Відвідувачів від цього менше не стало, а магазин отримав можливість зайнятися реставрацією фасаду та надовго забув про збитки. Варто зауважити, що оплата за вхід є також одночасно знижкою на покупку книги. Так власники крамниці хотіли заохочувати інтерес до читання і придбання книг.

Гаррі Поттер та міфи про Livraria Lello

Кілька десятків років тому магазин навіть не входив у путівники по Порту, незважаючи на всю красу та унікальність. Незабаром ситуація кардинально змінилася завдяки зв'язку з Джоан Роулінг та її серією книг про Гаррі Поттера. Як з'ясувалося, більшість тверджень на цю тему не більше ніж вигадки та легенди, які досі успішно працюють на популярність магазинчика. Так що трошки фактчекінгу по темі не завадить.

1. У магазині знімали кадри для фільмів про Гаррі Поттера

Це 100% неправда. Хто саме запустив цей міф невідомо, але фанати Поттеріани його підхопили і почали передавати з вуст у уста. Магазин, безумовно, дуже нагадує за атмосферою та інтер'єром чарівні крамнички у фільмі, але до реальних зйомок книгарня не має жодного стосунку.

2. Livraria Lello & Irmão – це прототип магазину Флоріш і Блотс, а також сходів, що літають.

Немає жодних підтверджень двом цим чуткам. Швидше за все фанатам Гаррі Поттера просто подобається в це вірити.

3. Ідея про юного чарівника з Гоґвортсу прийшла до Джоан Роулінг у цьому магазині, де вона й писала свій перший роман «Гаррі Поттер та філософський камінь»

Це легенда, підкріплена деякими реальними фактами. Письменниця справді працювала над романом у Порту і, вірогідно, неодноразово відвідувала в той час книжкову крамницю. Але вперше ідея про юного хлопчика чарівника, за словами самої Роулінг, прийшла до неї в Англії, в потязі на шляху до Лондона за рік до поїздки в Португалію.

Не знаю, чи засмутили фанатів Гаррі Поттера мої викриття, але що їх точно може втішити, так це наявність у Livraria Lello & Irmão перших видань романів з оригінальним підписом письменниці.

Перше видання Гаррі Поттера з підписом

Також у магазинчику є окрема невелика кімната, де продаються гарні книги серії та різноманітні сувеніри.

Колекційні видання Гаррі Поттера

Як би там не було, Livraria Lello & Irmão – це, напевно, один із праобразів стилю всієї хроніки про Гаррі Поттера і в Португалії він далеко не єдиний. Згадати лише про португальських студентів, які як дві краплі води схожі на студентів Гоґвортсу чи про розкішну бібліотеку в університеті Коїмбри.

Чи варто відвідати і як купити квитки

Побувавши всередині однієї з найкрасивіших книгарень у світі, для себе я вирішила, що віртуальна прогулянка була б не гіршою. Сам магазин хоч і двоповерховий, але досить маленький і тісний. А враховуючи величезну чергу на вході, всередині завжди не проштовхнутись, що сильно псує враження.

Найкрасивіша книгарня світу

Як на мене, насолоджуватися красою старовинних інтер'єрів крамниці краще по фотографіям у спокійній обстановці. До того ж для входу в магазин потрібно придбати вхідний ваучер за 5 євро, який проте, можна витратити на покупки всередині. Ваучер можна придбати або в сусідній будівлі за рогом або онлайн. Покупка онлайн не дає можливості проходу без черги. Власне, вже стоячи в ній ми купували вхідні квитки на офіційному сайті Livraria Lello. Вони прийшли нам на пошту не одразу, а через 15-20 хвилин.

Ну а я вирішила витратити свій ваучер і придбати маленьку, але гарну книгу англійською, так що «Острів скарбів» поїхав зі мною як корисний і цінний сувенір, бо я обожнюю книги і читати.

Колекційне видання Острів скарбів

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Читати ще

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024