Підвісні мости Микуличина або кладки мольфара

Підвісні мости в Карпатах в селі Микуличин з вдмітками на мапі. Кладки мольфара, як древній гуцульський символ.
Підвісний міст Микуличин

Карпатські підвісні мости, якщо ще не стали, то стануть пам'ятками, що доповнюють і без того мальовничі гірські пейзажі. Гуцули називають їх кладками мольфара. Мольфар – людина, що наділена надприродними силами, чарівник, знахар, що веде відлюдькуватий спосіб життя десь посерд гір. Кладка, як правило, служила мольфару єдиним зв'язком із зовнішнім світом. Гуцули вірили, що після смерті людина проходить подібним мостом і потрапляє або в піднебесну, або падає з нeї в безодню підземного світу. Трясти кладку – означало зробити ритуал, що наближав людину до світу мертвих. Тут я відразу згадую, як похитування і тряска при переході через підвісний міст завжди лоскоче нерви. Будівників кладок шанували як жерців, адже на них лежало важке завдання – зробити з переправи надійну зону безпеки і життя.

Мости в Карпатах здебільшого старі та дерев'яні, багато з яких вже вміло відремонтовано, але виглядають вони, як і колись, автентично. Під час відпочинку в карпатському селі Микуличин, ми зібрали невелику добірку підвісних мостів в окрузі. Так що ділюсь місцями з точними відмітками на карті. До речі, всі вони перебувають у пішій доступності від села.

Найперший міст, яким ми прогулялися проходить через річку Прутець-Чемегівський. Знайти його можна, якщо від села йти вздовж річки вгору.

Підвісний міст Микуличин

До речі, неподалік мосту, з боку вулиці Космонавтів також є стежка, що веде вниз до річки, де є свого роду мальовниче приховане місце, де можна навіть купатися.

Після цього першого знайденого мосту, ми поставили собі за мету знайти їх в окрузі якнайбільше. Здавалося б, що заняття простіше простого – прогулюєшся вздовж річки, у пошуках чергової дерев'яної переправи. Але насправді не скрізь можна пройти вздовж річки, а самі мости досить важко помічати в заростях. Але від таких перешкод інтерес внутрішнього дослідника тільки ще більше запалюється.

На наступний міст ми натрапили випадково, в рамках поїздки до водоспаду Гук, з якого пішки поверталися до Микуличина. Знайти його не важко - потрібно просто йти вздовж головної дороги до повороту на Женецький Гук.

Підвісний міст через Прут Микуличин

Міст знаходиться на околиці села Микуличин (до речі, найдовшого в Україні), і від центру йти туди близько півтори години. Але на шляху можна подивитися ще кілька крутих мостів. Наприклад, ось цей

Підвісний міст Микуличин

Дістатися до нього можна як з лівого берега Прута, прямуючи головною дорогою, так і з правого - стежкою. Цей міст - найдовший із усіх в окрузі, складається з двох частин. Стан його дещо гірший за інші, тому йти по ньому трохи страшнувато. Місце тут мальовниче, можна зависнути на годинку, а то й більше і зробити гарні фото на згадку.

Після цієї знахідки ми вирішили не повертатися на галасливу головну дорогу, а піти правим берегом Прута. Наприкінці стежки ми натрапили на ще одну підвісну переправу. Цей міст виглядав як нова копійка, мабуть зовсім недавно його відреставрували.

Підвісний міст МикуличинПідвісний міст Микуличин

Таку колекцію мостів ми зібрали, гуляючи по окрузі Микуличина. Карпати, мені здається – один із найкращих регіонів для піших прогулянок в Україні, а завдяки таким цікавим місцям чи об'єктам цим прогулянкам можна надати ще й конкретної мети, а отже отримати вдвічі більше задоволення. Чи не так? :)

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Прокоментувати

Instagram
Популярне
  • З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді Потяги Польщі З Польщі в Україну і назад швидко і зручно. Огляд найпростіших способів дістатися України, перевірених на власному досвіді

    За час повномасштабної війни в Україні я встигла випробувати на собі майже усі способи перетину кордону між Польщею і Україною. Відразу скажу, що в статі детально мова піде про потяги і піші переходи. Автобусних перетинів кордону я уникала по зрозумілим причинам. Як на мене, це непередбачувані, найменш зручні

    05 вересня 2024
  • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

    Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

    07 травня 2024
  • Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії Лісабон фунікулер Що подивитися в Лісабоні. Список найцікавіших місць столиці Португалії

    Лісабон – старовинне яскраве місто-калейдоскоп із унікальною, не схожою на інші міста самобутністю. Напевно, тому він дивує і закохує навіть найбувалих мандрівників, як втім, і сама Португалія. Важко уявити

    15 травня 2024