Навколо Тенерифе на авто за один день

Маршрут навколо Тенерифе на машині за 1 день. Цікаві міста та місця на шляху.
Дорога навколо Тенерифе

Під час подорожі на Тенерифе нам на думку прийшла ідея об'їхати острів по колу на машині всього за один день. Так як він не дуже великий, і до того ж практично по всьому його периметру прокладена сучасна високошвидкісна траса, ідея виявилася цікавою і досить легкою в реалізації.

Для оренди автомобіля на Тенеріфе раджу скористатися онлайн сервісом rentcars.com, або локальними компаніями на місці. Звісно, краще і дешевше бронювати автомобіль заздалегідь онлайн.

Google-карти показували всього про 3 години безперервної їзди навколо острова, тому ми вірішили, що цілого дня нам вистачить, щоб зупинитися з невеликою прогулянкою в різних цікавих локаціях і містах. Стартова точка нашого маршруту – місто Пуерто-де-ла-Крус, з якого ми виїхали не надто рано, а саме о 12:30. Краще виїжджати на 2-3 години раніше.

Наш маршрут

Вирішила додати до блогу трохи своєї творчості та використати як електронний маршрут ілюстровану карту Тенерифе

Ілюстрована карта Тенерифе

Мапу можна зберегти собі в Pinterest

Для зручності весь маршрут можна відкрити в гугл-картах.

1- Пуерто-де-ла-Крус

2 - Ікод-де-лос-Вінос

3 - Лос-Гігантес

4 - південні курорти Лас-Амерікас та Лос-Крістіанос

5 - гора Роха

6 - Санта-Крус

7 - Лас Терезітас

Червоними мітками також відмічені цікаві місця по дорозі, які варто включити в маршрут, якщо рано виїжджаєте. Це ущелина Маска та рибальське село, куди приїжджають, щоб скуштувати найкращі морепродукти на острові та, звичайно ж, паелью.

До Маска ми, на жаль, їхати не стали. По-перше, тому що тоді поселення було закрите на реставрацію, а по-друге, тому що дорога там не для людей з маленьким досвідом керування автомобілем і зайняла б дуже багато часу. Екстремально вузькі серпантини та глибокі урвища змусять похвилюватися навіть найстійкіших. Але місце безперечно коштує відвідування. Раджу перед поїздкою подивитися якесь відео на YouTube з цією дорогою, щоб морально підготуватися, так би мовити :)

Відзначу, що дорога від Пуерто-де-ла-Крус до Лос-Гігантес не є трасою, тому що на цій ділянці місцевість гориста. Тому на подолання цього відрізка йде досить багато часу. До того ж, тут потрібно бути уважними та стежити за навігатором, оскільки він не завжди будує вдалий маршрут. Намагаючись скоротити шлях, він пропонує проїхатися вузькими та з екстремально великим ухилом дорогами. Не кожен автомобіль зможе витягнути такі круті підйоми, не кажучи вже про те, що багато залежить і від досвіду водія. Найкращий варіант – це просто їхати прямо основною дорогою, не звертаючи в провулки та селищах.

До речі за весь маршрут ми жодного разу ніде не платили за стоянку чи дорогу. На щастя, безкоштовних парковок на острові більш ніж достатньо.

Ікод-де-лос-Вінос

Першу зупинку ми зробили у місті, що відоме найстарішим драконовим деревом на острові, яке є одним із символів Тенерифе. Вхід на територію невеликого саду "Parque del Drago" коштує 5 євро. Але на дерево можна подивитись і абсолютно безкоштовно прямо з міського скверу обок парку. Фото зроблене саме звідти.

Найстаріше драконове дерево на Тенерифе

Кажуть, що дереву більше 800 років, але вчені скептично ставляться до цих цифр і дають дереву трохи більше 300-500 років. Як би там не було, рослина вражає формою та масштабами. Існує легенда, що ці дерева виросли на місцях, де загинули дракони, проливши в ґрунт свою кров. Саме так пояснюється незвичайний червоний колір їхнього соку.

Місто також славиться своїми винами та лікерами, які вам неодмінно там хтось запропонує продегустувати в одному з барів чи ресторанів.

Лос-Гігантес

До наступного пункту ми неквапливо їхали дорогою TF82. Ця ділянка дороги для нас виявилася найнервовнішою і найважчою. Навігатор постійно намагався скоротити шлях і відвести з основної дороги, а серпантини в комбінації з ручною коробкою передач тримали в напрузі. Ми піднімалися все вище і вище в гори, і погода із сонячної та спекотної швидко змінилася на дощову та туманну. Але вже на спуску до узбережжя нас знову зустріло сонце. Загалом дорога тут під силу автомобілістам новачкам, якими ми, до речі, якраз тоді і були.

Лос-Гігантес – це невелике місто, яке цікаве своїми неймовірними пейзажами з гігантськими скелями, а також безліччю морських екскурсій.

Скелі Лос Гігантес

Звідси відпливають прогулянкові кораблі, яхти, а також спеціальні екскурсії зі спостереження за дельфінами та китовими у відкритих водах. Вартість розваг стартує від 10-15 євро.

У місті є лише один маленький, але дуже мальовничий пляж, на який також варто заглянути.

Пляж Лос Гігантес

Плайя-де-лас-Амерікас та Лос-Крістіанос

З Лос-Гігантеса ми виїхали на основну швидкісну трасу Тенеріфе - TF1, щоб швидко дістатися наступного пункту – популярних південних курортів Тенеріфе. Саме сюди приїжджає переважна більшість туристів на відпочинок. Лас-Амерікас – спекотна та тусовочна місцина для молоді. Тут зосередження нічного життя острова. Не встигли ми півгодини прогулятися біля пляжу, як нам уже пропонували травку.

Лас Амерікас Тенерифе

Пляж Лас Америкас

Лос-Крістіанос – сусідній курорт, що складається переважно з готелів, ресторанів, магазинів і, звичайно, пляжів. Місто кишіло автомобілями навіть взимку, але паркувальне місце знайти було цілком реально. На противагу Лас-Амерікас, сюди приїжджають за більш спокійним відпочинком. Найбільше тут нам сподобався пляж Playa de Los Cristianos. Але загалом, ми зробили висновок, що особисто нам місто не дуже підходить для відпочинку – надто людно, надто туристично, хоча пляжі та океанські пейзажі дуже привабливі.

Лос Крістіанос Тенерифе

Ла-Техіта та гора Роха

Ла-Техіта – невелике селище з величезним широким диким пляжем та кам'янистою горою червоного відтінку. Роха в перекладі з іспанської означає «червоний». На верхівці гори є кілька непоганих оглядових точок, так що за бажання можна влаштувати собі невеликий хайкінг.

Тут ми зупинилися зовсім ненадовго, бо вже починало темніти.

Гора Роха Тенерифе

Ла Техіта Тенерифе

Помилувавшись краєвидами і заходом сонця над океаном, вирушили далі по швидкісній трасі в сторону Санта-Крус прямо додому. І хоч треба було обігнути пів острова, дорога до Пуерто-де-ла-Крус зайняла трошки менше години.

Далі я розповім про місця, на які у нас уже, на жаль, не залишилося часу через пізній виїзд, але включити їх у навколотенерифську подорож варто і цілком реально по часу.

Рибальське село Тахао

За 15 хвилин їзди від гори Роха знаходиться рибальське селище, в яке приїжджають скуштувати найкращі морепродукти на острові та традиційні канарські страви. У поселенні є безліч ресторанів із найсвіжішими дарами океану, де їх приготують просто при вас. Примітно, що в цих ресторанах ціни вказані за вагу продуктів, а не окремо за кожну страву. І порівняно з великими містами тут все значно дешевше. Так що рекомендую там повечеряти.

Санта-Крус і пляж Лас-Терезітас

Санта Крус – столиця та найбільше місто острова. Лас-Терезітас, що знаходиться біля села Сан Андрес, вважається його основним міським пляжем. Я радила б почати саме з відвідування пляжу, відпочити на заході сонця після насиченого дня, а після вже повернутися і провести час, що залишився, в місті за келихом сангрії і місцевими канарськими закусками тапас.

Лас Терезітас Тенерифе

Пляж Лас-Терезітас

Незважаючи на те, що пляж не зовсім природний (білий пісок завезли з Сахари та поставили хвилерізи), я б назвала його одним із найкрасивіших і затишних. До того ж зі скелі, що знаходиться поруч, відкривається крутий вигляд, так що раджу заглянути і на оглядову, якщо звичайно будуть ще сили, час і бажання.

Наші відгуки про подорож навколо Тенеріфе

Подібний круговий автопробіг островом можу назвати гарною витівкою. Весь шлях становив близько 200 кілометрів по хорошим трасам. Виїжджати можна з будь-якого міста і в будь-якому напрямку, головне чітко спланувати маршрут і не затримуватись надто довго в одному місці, а також не намагатися втиснути в одноденну поїздку важкодоступні місця, такі як наприклад Національний парк Рураль-де-Анага, розташований на півночі острова . Або та ж ущелину Маска, на відвідування яких краще виділити окремий день. Таку кругову поїздку можна, звичайно, починати з будь-якої згаданої тут точки.

Тенерифе дуже різний, і здається, що за один день побував у кількох широтах, загальна особливість яких – хороші дороги. Тому навіть безцільно кататися на машині тут, зупиняючись у випадкових місцях – одне задоволення.

Дороги на Тенерифе

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

ЧИТАТИ ІНШЕ

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024