Підйом на вершину вулкана Тейде з канатною дорогою

Підйом на пік Тейде з канатною дорогою. Варто чи не варто підніматися. Наші поради та відгуки про сходження на вершину вулкана Тейде.
Підйом на Тейде

Пік вулкана Тейде – бажана точка для багатьох туристів, які приїхали на Тенеріфе. Це знакове місце, серце острова та найвища гора в Іспанії та в усьому Атлантичному океані. Її висота 3718 м-код над рівнем моря. Приїхати на Тенеріфе і хоча б не подивитися на цей величний вулкан звісно можна, але не варто. А в ідеалі – це піднятися на нього, побачити кратер і весь острів довкола, вдихнути розріджене повітря та оцінити масштаби унікальної, і навіть, місцями інопланетної навколишньої природи.

Для проходу на вершину вулкана Тейде потрібен дозвіл, а як його оформляти можна почитати тут. Ми дозвіл зробити не встигли, (його потрібно робити як мінімум за декілька місяців до бажаної дати сходження) тож довелося знаходити інші виходи із ситуації. Як ми викрутилися, читайте в цій статті. В принципі, багато хто задовільняється підйомом канатною дорогою до оглядового майданчика, на висоті 3555 метрів. З цього місця також можна побачити і красиві краєвиди, і сам пік Тейде. Також, можна погуляти безкоштовними для проходу стежками навколо вершини. Ну, а для себе ми вирішили, що хочемо по максимуму.

Стежки на Тейде

Підготовка

Перед тим як вирушити на найвищу точку Іспанії, незалежно від сезону, обовʼязково потрібно:

 • Взяти теплий одяг (шапку, шарф, теплу куртку). На таких висотах зазвичай дуже холодно;
 • Взяти достатньо їжі та води в дорогу;
 • Намастити обличчя сонцезахисним засобом;
 • Одягти зручне взуття. Кросівки цілком підійдуть;
 • Взяти з собою паспорт та дозвіл (потрібні лише для проходу до піку);
 • Бажано також взяти сонцезахисні окуляри.

Канатна дорога

Якщо бажання підніматися на оглядовий майданчик вулкана пішки немає (піший підйом нагору займає близько 5-6 годин), то ваш варіант – канатна дорога. Квитки на канатку можна купити як на місці – на базовій станції, так і онлайн. Я наполегливо рекомендую купувати їх саме онлайн, тому що в касах завжди черги, в яких можна простояти не одну годину, а потім виявити, що на цей день уже всі квитки розпродані. Купити квитки на канатну дорогу можна на офіційному сайті Національного парку Тейде. Якщо ви все одно хочете купувати квитки в касі, тоді краще приїжджати раніше - до 9-10 ранку.

Зверніть увагу, що квитки на канатну дорогу дозволяють вам побувати тільки на оглядовому майданчику під вершиною Тейде, який знаходиться не на самому піку.

Квиток в обидві сторони коштує 41 євро. Канатна дорога працює тільки за сприятливих погодних умов, які на такій висоті бувають доволі непередбачуваними особливо взимку. Тому завжди є ймовірність того, що ваше сходження у призначений день не відбудеться. І якщо придбанними квитками на канатну дорогу ще можна скористатися в інший день, то дозвіл на прохід до піку Тейде безповоротно анулюється. На офіційному сайті є інформація про те, чи працює канатна дорога прямо зараз, відомості про погоду, безліч рекомендацій та порад і навіть онлайн трансляція з кількох камер Національного парку Тейде. Тож можна весь час стежити за змінами та прогнозами та, залежно від них, будувати чи змінювати свої плани.

Дорога до Тейде

До Тейде ми виїжджали машиною з Пуерто-де-ла Крус за дві години до призначеного часу. Зазначу, що бажано приїжджати до базової станції канатної дороги у піддніжжя вулкану не пізніше 12-ої години дня, якщо, звичайно, немає мети зустрічати захід сонця на вулкані або в окрузі. Ми їхали дорогою TF-21. Вона не дуже складна навіть для недосвідченого водія. Кілька разів навігатор звертав нас з основної дороги, щоб скоротити шлях. Так от, я не раджу слухати навігатор і з неї не з'їжджати, особливо якщо досвіду водіння не дуже багато, тому що доведеться вичавлювати з автомобіля максимум і їхати вузькими і дуже крутими підйомами. Для нас часом це створювало проблеми, оскільки на крутому підйомі в гору, машина могла просто заглохнути.

Якщо у вас немає машини, ви можете купити екскурсію з трансфером за посиланням.

По дорозі на Тейде є безліч оглядових майданчиків, а природні ландшафти змінюються кілька разів, поки не набувають зовсім марсіанського вигляду. Температура також стає значно нижчою. Якщо на узбережжі 25 градуси тепла, то нагорі може бути 5 або навіть -5.

Дорога на ТейдеСпочатку ліс канарських сосен

Дорога до ТейдеА ось і марсіанські види

До базової станції канатної дороги ми прибули десь об 11 годині ранку, очікуючи проблем з паркуванням, оскільки багато хто писав, що до цього часу практично всі місця на основному паркінгу зайняті. На щастя, виявили масу вільних місць. Але варто враховувати сезонність - у високий сезон може бути дійсно проблематично знайти місце для паркування.

Паркінг біля Тейде

Паркінг під ТейдеНаша – зелененька

Підйом на оглядову

Біля підніжжя вулкана крім станції канатної дороги та кас є кафетерій, сувенірні магазини та туалети. Коротко кажучи все що треба для основних потреб.

Станція канатної дороги Тейде

Не дивлячись на те, що ми купували квитки наперед онлайн, все одно довелося півгодини постояти в черзі до кабіни. Квитки на контролі можна показати прямо з телефону, після чого вам видадуть надруковані. Стояти у черзі до каси не потрібно. На вершину їхати близько 8 хвилин.

Канатна дорога Тейде

На оглядовому майданчику та прилеглих стежках можна перебувати 1 годину. Для тих, хто йде на вершину, цей час збільшено до двох годин. Але по факту ніхто точно ваш час перебування не відстежує. З оглядової відкриваються такі види на острів і вершину вулкана

Вид з оглядового майданчика Тейде

Підйом на Тейде

Підйом на пік Тейде

Сам пік Тейде знаходиться на 200 метрів вище ніж оглядовий майданчик. Через розріджене повітря йти досить важко і краще не поспішати, щоб не перевантажувати організм. Людям із серйозними захворюваннями серцево-судинної системи, вагітним жінкам та дітям до 3-х років підйом заборонений. Сходження на вершину від канатки займає близько години такою стежкою

Стежка на Тейде

Нагорі холодно і дме вітер, а за час підйому-спуску обличчя може обгоріти на сонці. На пік Тейде щодня пропускають обмежену кількість людей. Брати камінчики з вулкана суворо заборонено.

Тропа на Тейде

При наближенні до вершини починає відчуватися сильний запах сірки, а невдовзі показується і сам кратер Тейде. Він огороджений і виглядає досить прозаїчно. Я ніколи не подумала б, що це і є кратер.

Кратер Тейде

На самому піку відкривається огляд на 360 градусів навколо. Якщо пощастить із погодою, то можна побачити не лише весь острів цілком, а й навіть сусідні острови. Нам, можна сказати, теж пощастило – хмарами була затягнута лише одна сторона острова.

Вид з піку Тейде

Знаходитись на вершині дозволяється близько 15 хвилин, але за фактом ніхто особливо не слідкує за часом. Тому можна встигнути вдосталь нафотографуватись і навіть одразу відправити фото чи відео родичам чи друзям – на піку Тейде є покриття 3G. Часу вистачить і на те, щоб на думку спало питання: "Чи може вулкан почати вивергатися прямо зараз?" Ми поставили це, дуже актуальне на верхівці живого вулкана, питання гіду, на що він жартівливим тоном відповів, що таке можливо і що ми можемо навіть і не намагатися втекти, що це буде дуже швидко. Тож нема чого перейматися :) У жодному разі, я думаю, що боятися цього і справді не варто. Сучасні технології не стоять на місці і вчені постійно пильно стежать за будь-якою найменшою активністю вулкана.

На вершині Тейде

Спуск та зворотна дорога

Останній рейс канатної дороги вниз вирушає о 16:50. У липні, серпні та вересні останній час – 18:50, у жовтні (до 27 числа) – 17:50.

Канатна дорога Тейде

Якщо є час і можливість, то назад краще поїхати іншою дорогою, не тією, якою приїхали. Так можна оглянути ще більше місць у Національному парку Тейде. Мапа з усіма стежками парку:

Стежки Національний парк Тейде

Так як у нас було не дуже багато часу, ми заїхали лише в кілька місць в окрузі і поверталися вже знайомою дорогою TF-21, зупиняючись на оглядових.

Дорога на Тейде

Незвичайні екскурсії

У національному парку Тейде є безліч і незвичайних екскурсій. Наприклад, зустріч світанку на піку, заходи сонця, або навіть нічні екскурсії з відвідуванням обсерваторії Тенеріфе і спостереженням за зірками. Загалом є де розгулятися бувалому мандрівнику.

Наші відгуки

Перед тим як зважитися на платну екскурсію на пік Тейде, ми довго роздумували чи варта вона того, чи краще обмежитися оглядовою на верхній станції. І тільки вже побувавши там, я точно можу сказати, що варто було витратитися. Але, якби була можливість відмотати час назад, то краще, звичайно, було б оформити безкоштовний дозвіл сильно заздалегідь і не витрачатися на екскурсію, оскільки крім цього дозволу на прохід до піку, екскурсія нічого додаткового не дала. У будь-якому випадку ми залишилися задоволені нашим максимально близьким знайомством з вулканом і Тенерифе.

Вулкан Тейде

Поділитись статею, або зберегти собі на сторінку, щоб не загубити

Читати ще

Прокоментувати

Instagram
Популярне
 • Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії Адршпах Скельне місто Адршпах – камʼяна перлина Чехії

  Чеське скельне місто Адршпах (Adršpach) вражає своєю монументальністю і розбурхує фантазію. Не дивно, що в давнину люди вважали це місце священним і молилися величезним брилам, приймаючи їх за безмовних богів. А сьогодні це найбільш відвідуване природне туристичне місце в Чехії.

  07 мая 2024
 • Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять Радіація Чорнобиль та Припʼять Привиди радіації. Екскурсія в Чорнобиль та Припʼять

  Чорнобильська зона відчуження – без перебільшень місце, відоме усьому світу. Вже один цей факт сам собою спонукає побувати там. Жахлива трагедія, що сталася кілька десятиліть тому, зробила його унікальним. Багато людей їдуть до Зони побачити

  11 мая 2024
 • Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження Підйом на Говерлу Сходження на Говерлу в травні. Чого чекати, поради, рекомендації та наші враження

  Говерла – найвища і найбажаніша гора України серед усіх любителів залізти кудись повище. Так як я теж належу до цих людей, думка про те, щоб нарешті підкорити рідну вершину давно сиділа в моїй голові. Сходження припало на кінець травня,

  05 мая 2024